Relacja z I edycji Sounds Off Veritas Festival

W dniach 14-15.07 2023 roku nad Zalewem w Starej Morawie odbył się pierwszy w Polsce charytatywny i bezpłatny festiwal świadomościowy, zorganizowany przez naszą fundację. W ciągu tych dwóch dni, otoczeni piękną przyrodą, mieliśmy okazję do zanurzenia się w świat muzyki, warsztatów i prelekcji.

Sounds Off Veritas Festival to wyjątkowe wydarzenie, które łączy różnorodne style muzyczne, wiedzę i doświadczenia, którymi warto dzielić się na co dzień. Naszym celem jest celebrowanie życia, bycie tu i teraz, jedność z naturą i drugim człowiekiem, a także odkrywanie swojego miejsca we wszechświecie. To festiwal pełen inspiracji i różnych perspektyw.

Na scenie muzycznej wystąpili artyści tacy jak Hang Massive, Maok, Suduaya, Joaquin Cornejo, Niburu Project, Gaja, Sam Alty Trio, Między Nami (feat. Kim Jestem), Łukasz Dębiński i Filip Filipiuk, oraz Etnochowa (drums&trans).

Wśród prelegentów mogliśmy wysłuchać Mateusza Kozłowskiego z Fundacji Świadome Rodzicielstwo, Moniki Podsiadły opowiadającej o ogrodach permakulturowych, Olgę Grech z Centrum Doradztwa Żywieniowego, Quantum Planet z tematem koherencji serca, Sonia Ross mówiącej o Biologii Totalnej oraz Aleksandrę Świstow, autorkę bloga Pojechana.

W strefie warsztatów odbyły się różnorodne zajęcia, takie jak spotkanie z dziką kuchnią, warsztaty oddechowe metodą Butejki, sesja jogi Khundalini, warsztaty z bębnami etnicznymi, oraz warsztat malarski „Wyraź swoje JA”.

Festiwal w swoim założeniu jest wydarzeniem prorodzinnym, dlatego zadbaliśmy również o najmłodszych. Między drzewami zaplanowana została strefa dla dzieci, w której można było wziąć udział w grach i zabawach o tematyce ekologicznej pod sztandarem Fundacji Green Gaya, sprawdzić się w chodzeniu po linie i żonglowaniu razem z Jankiem Spławskim, zrobić biżuterię indiańską z Agatą Pajtasz oraz wyżyć się artystycznie ze Sztuka w drodze Sylwia Konieczna.

W strefie wystawców gościliśmy wiele lokalnych przedsiębiorstw i organizacji, takich jak Hemp & Poppy Herbaciarnia, Wapiennik, Ziołowe Siedlisko, Herba Sfero, Okakao, Sztuka w drodze, Festiwal Kolorów, oraz Dotyk Słońca.

Jednym z kluczowych aspektów festiwalu był jego charakter charytatywny, podczas wydarzenia przeprowadzono zbiórkę pieniędzy na rzecz projektu fundacji, który wspiera młodzież zainteresowaną muzyką, ale mającą trudności finansowe. Dzięki wsparciu uczestników i współorganizatorów udało się zebrać kwotę, która umożliwi kontynuację tego projektu i wpłynie na rozwój młodzieży.

Organizacja festiwalu nie byłaby możliwa bez wsparcia naszego sponsora, ośrodka 4żywioły, oraz naszych partnerów, Gminy Stronie Śląskie, Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim (CETiK), oraz Stroński Park Aktywności.

X